Ogień modlitwy

111 skrzyżowań w samej Łodzi, plac przy pomniku Jana Pawła II w Stargardzie i kilkaset miejsc na całym świecie.  Na skrzyżowaniach miast w środę (28 września) pojawiły się grupy modlitewne z różańcami w dłoniach. Akcja organizowana przez czcicieli Bożego Miłosierdzia organizowana jest od czterech lat. "Koronka na ulicach miast świata" rozpoczęła się w  roku 2008. Pół tysiąca osób z tablicami "Jezu, ufam Tobie" stanęło 30 września na 111 skrzyżowaniach Łodzi i o godz. 15.00 odmówiło Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kolejne akcje w roku 2009 i 2010 miały już charakter międzynarodowy. Uczestnicy akcji stanęli o godz. 15.00 na rogach ulic, z różańcami w dłoniach i modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz rozdawali przechodniom obrazki i ulotki zapraszające do wspólnej modlitwy.

W tym roku ponownie zgromadziliśmy się przy pomniku Jana Pawła II, w centrum Stargardu Szczecińskiego. Miejsce szczególne, centrum miasta, serce Stargardu, w zasięgu wzroku wysoka kolumna, pozostałość czasów PRL-u, uwieńczona radziecką gwiazdą, symbolem zbrodniczej i szatańskiej ideologii sowieckiej. Naprzeciw niej - pomnik wielkiego Orędownika Bożego Miłosierdzia, bł. Jana Pawła II. Na modlitwę w intencji miasta przyszło ponad czterysta osób (naszych parafian)  i ku naszej radości (księży chrystusowców, rzecz jasna :) wielu młodych. To dwa razy więcej, niż w ubiegłym roku. Zażartowaliśmy, że za rok będzie tysiąc. Modlitwą objęliśmy naszą  Ojczyznę, nasze miasto, a szczególnie stargardzką młodzież, tę najbardziej pogubioną.

Są już pierwsze owoce. W chwilę po odmówieniu koronki, młoda kobieta, która przejeżdżała obok nas, zatrzymała samochód... A potem włączyła się w modlitwę. W chwilę później po dwudziestu paru latach przystąpiła do sakramentu pojednania. Chwała miłosiernemu Panu... Przez pół godziny przy pomniku zapłonął ogień szczerej i gorącej modlitwy... Na koniec błogosławieństwo, udzielone przez czterech kapłanów chrystusowców, posługujących w Parafii św. Józefa. W powietrzu wyczuwalna radość, wzruszenie, nadzieja... Kilkaset osób, które ufają Jezusowi... Które duchowo walczą o swoich bliskich, o ich i swoje zbawienie...

Dziękuję z serca stargardzkiej młodzieży i wszystkim z Duszpasterstwa Młodych "Wieczernik", działającego przy Kościele św. Jana Chrzciciela w Stargardzie, za pomoc w organizacji wydarzenia, za młodzieńczy entuzjazm wiary, za gorliwe zaangażowanie w życie Kościoła. Przedłużeniem dzieła modlitwy pod pomnikiem Jana Pawła II będą nasze nabożeństwa różańcowe. Przez cały październik, w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty, o godz. 19:15,   młodzież stargardzka będzie gromadziła się przy figurze Matki Bożej, za Kościołem św. Jana. W ramach naszej duchowej akcji "Młodzi modlą się za młodych" będziemy odmawiali różaniec w intencji młodzieży żyjącej w kraju i poza granicami Ojczyzny.